Spring Off-Road Challenge Chojnice

Sport
Termin: sobota, 26 maj 2018 07:40

Miejscowość: Zagórki

SPRING OFF-ROAD CHALLENGE CHOJNICE

Szykujcie swoje sprzęty, zbrójcie auta, zlejcie wodę z mostów i zalejcie olejem :P 26 maja będziecie mieli okazje przeczyścić tłumiki, przyodziać auta w nowe błotne szaty i dobrze rozgrzać swoje wyciągarki :-)
Wiosenny Challenge to pierwsza z trzech w tym roku organizowanych przez nas imprez. Formuła jest bardzo zbliżona do organizowanego w Wierzchowie: Off-road Challenge 4x4 Chojnice z tą różnicą że tutaj próby terenowe będą rozmieszone w kilku różnych miejscach. Lokalizacja bazy Imprezy będzie zaraz przy trasie Człuchów - Chojnice przy skręcie na Zagórki. Tam też wykręcicie silniki na najwyższe obroty zaliczając bardzo szybki oes, po którym możecie na regeneracje sił przekąsić coś ciepłego z food trucka. Nad waszym bezpieczeństwem w razie ,,w'' czuwać będzie dwóch zawodowych ratowników medycznych, a wszelkie drobne awarie będziecie mogli usunąć w Serwis 24 Paweł Matysiak - mobilnym wozie specjalnie przygotowanym do tego celu. (płatne indywidualnie) Rywalizacja będzie miała formę przeprawową i sportową (Oesy). Można brać udział w zmaganiach OS i przeprawa jednocześnie lub tylko w OS, lub tylko w przeprawie. Po zakończeniu zmagań możecie zmierzyć się w wyścigu równoległym, a my w międzyczasie podliczymy wyniki.

Impreza jest podzielona na dwie części:

PRZEPRAWA.
Trasa turystyczna to min. 20km trasy i 30 pieczątek do zdobycia. Część pieczątek będzie wspólnych z klasą Wyczyn, Extrem i Open. I tutaj przydadzą się trapy czy lina kinetyczna. Postaramy się poprowadzić was tak abyście nie porysowali auta. Będą piaski, strome górki i błoto. Przyda się zimna krew i doświadczenie off-roadowe.

Wyczyn, Extrem, Open
Tutaj nie będzie litości. Nastawcie się, że zrobienie kompletu pieczątek, których czeka was około 40, będzie nie lada wyzwaniem. Trasa około 10km. Krótko i treściwie. Pieczątki oznaczone w road boku. Strome górki żwirowni, dziesięć pieczątek na trawersach gdzie będziecie musieli się sporo nagimnastykować, szczególnie klasa open, gdzie linka karty będzie o połowę krótsza. W kilku miejscach przyda się przelotka na dachu.Trochę ciągania po bagnach i brodzenia w błocie. W wyczynie atutem będzie współpraca, a w klasie extreme przyda się pas do asekuracji. Wygrywa załoga, która zdobędzie większą ilość pieczątek.W przypadku tej samej liczby zdobytych pieczątek zdecyduje czas przejazdu odcinka OS 1 z KJST. Nie będzie bardzo głębokiej wody. Pieczątki w stopniu trudności od lekkiego do "k***, poje**ło go:)"
Klasy:
Turystyk - seria, zwykle opony (nie maxi cross, simex, rolnik)
Wyczyn - auta zmodyfikowane do terenu
Extreme - auta z jedną wyciągarką z przodu
Open - wyciągarki elektryczne i mechaniczne

KJST (Konkursowa Jazda Samochodem Terenowym)
- OS1 (3 okrążenia), liczony do przeprawy w przypadku tej samej ilości zdobytych pieczątek
- OS2 (3 okrążenia)
- OS3 (3 okrążenia)
Kolejność zajętych miejsc w klasyfikacji generalnej Imprezy ustala się na podstawie sumy czasów z tych 3 esów.
Puchary dla kierowcy i pilota do miejsca trzeciego.
Klasy wg. pojemności silnika:
Light - auta do 140kM
Open - powyżej 140kM

WYŚCIG RÓWNOLEGŁY na dwa auta,(auto które wygra przechodzi dalej i tak aż do wyłonienia najszybszej załogi)
Klasyfikacja osobna, puchar za I miejsce.
Bez podziału na klasy.

Nagrody w postaci sprzętu off-road, kosmetyki samochodowe i inne.
Wejściówki na inne imprezy.

 

Adres
77-300 Zagórki

 

Mapa


 

Terminy


  • sobota, 26 maj 2018 07:40

Wspierane przez iCagenda

Ta strona używa plików cookies. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej informacji