rynek01b

Imprezy Chojnice i okolice

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

VIII Chojnickie Noce Operetkowe 2018

Kultura i sztuka
Termin: sobota, 11 sierpień 2018 20:00

Miejsce: Fosa Miejska  |  Miejscowość: Chojnice

Zapraszamy na ósmą edycję Chojnickich Nocy Operetkowych! Przed nami dwa niezapomniane wieczory pełne fantastycznej muzyki! Zaprosiliśmy w tym roku wyjątkowych artystów. Poniżej szczegółowy program wydarzenia:

11 sierpnia 2018
„Baron cygański”
operetka w trzech aktach
muzyka JOHANN STRAUSS
libretto IGNAZ SCHNITZER

Marta Wyłomańska - sopran (Saffi, Cyganka)
Hanna Okońska - sopran (Arsena)
Janusz Ratajczak - tenor (Sandor Barinkay)
Małgorzata Ratajczak - mezzosopran (Czipra, stara Cyganka)
Tomasz Łuczak - baryton (Kalman Żupan)
Łukasz Ratajczak - tenor (Ottokar)

Jerzy Wołosiuk - dyrygent

Emilia Czekała – słowo o operetce
Orkiestra im. Johanna Straussa


Tradycją Chojnickich Nocy Operetkowych stało się piękne przedstawienie w pierwszym dniu festiwalu. Nie inaczej będzie podczas jej ósmej edycji - w chojnickiej fosie rządzić będzie słynny „Baron cygański”!

To z pewnością najpopularniejsze i najbardziej lubiane dzieło Johanna Straussa. Historia pięknej Cyganki – Saffi i jej miłości do węgierskiego szlachcica - Barinkaya, stała się inspiracją dla wielu pięknych melodii oraz malowniczych scenerii. Cygański żywioł przeplata się tu z wiedeńską elegancją, humor z refleksją, wielkie sceny zbiorowe z nastrojowymi ariami i duetami a muzyka Johanna Straussa nie wymaga rekomendacji.

W role główne wcielą się soliści warszawskiej Opery Narodowej, Opery NOVA w Bydgoszczy czy szczecińskiej Opery na Zamku. Całość od pulpitu dyrygenckiego poprowadzi Jerzy Wołosiuk, laureat jednej z najważniejszych nagród operowych w Polsce, Teatralnej Nagrody Muzycznej im. Jana Kiepury. Ci wspaniali wykonawcy stworzą niezapomnianą atmosferę i zachwycą artyzmem chojnickich słuchaczy!


12 sierpnia 2018
TRE VOCI

Zespół Tre Voci w składzie:
Voytek Soko - tenor
Mikołaj Adamczak - tenor
Miłosz Gałaj - tenor

Marek Czekała – dyrygent
Emilia Czekała – prowadzenie
Orkiestra im. Johanna Straussa


Drugim dniem Chojnickich Nocy Operetkowych zawładnie niesamowity zespół podbijający serca publiczności na całym świecie.
Tenorzy, artyści nowej generacji, przepełnieni miłością do ludzi i świata, w którym ponad wszystkimi podziałami króluje muzyka. Trzy indywidualności, trzy zróżnicowane głosy i jedna wielka przyjaźń. Z takiej mieszanki stworzył się charyzmatyczny koktajl mołotowa, którego największym atutem są występy na żywo.
Każdy z nich ma własną karierę na scenie operowej, ale uwielbiają śpiewać razem. Koncertowe spotkania z publicznością są dla nich wyzwaniem, nawet jeśli dzieli się scenę na trzech.
A kiedy stają obok siebie, dzieje się magia. Przekonała się o tym publiczność na różnych scenach świata, m.in. w Chicago (Copernicus CENTER), Chiang Mai (Kad Theater - Tajlandia), Warszawie (Filharmonia Narodowa, Mazowiecki Teatr Muzyczny, Stadion Narodowy), Gdańsku (Filharmonia Bałtycka, Opera Bałtycka), Krakowie (Aleja Róż), Częstochowie (Filharmonia Częstochowska), Szczecinie (Zamek Książąt Pomorskich), Toruniu (Dwór Artusa), Przemyślu (Centrum Kultury Zamek), Krynicy Zdroju.
Towarzyszyć im będzie oczywiście Orkiestra im. Johanna Straussa pod batutą Marka Czekały, a o wesołą atmosferę pełną elegancji zadba jego córka, Emilia Czekała. Obydwoje doskonale znani są już chojnickiej publiczności i za każdym razem gorąco są przez nią przyjmowani!

 

Adres
Podmurna 15, 89-620 Chojnice

 

Mapa


 

Terminy


  • niedziela, 12 sierpień 2018 00:00
  • sobota, 11 sierpień 2018 20:00

Wspierane przez iCagenda

 

 

Ta strona używa plików cookies. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej informacji